Statuty Kalendarz roku szkolnego 2023/24 Plan Pracy Szkoły Regulaminy Programy Raporty o stanie dostepności mLegitymacja szkolna Bezpieczństwo Obiady

mLegitymacja szkolna

Nasza szkoła wprowadza  elektroniczną wersję legitymacji - mLegitymację szkolną.

mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w smartfonie.

mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców. Wniosek składa się do szkoły.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację rządową mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z tradycyjnych dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek.

Jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły.
  • Dodać zdjęcie ucznia samodzielnie do dzienniczka rodzica/ucznia w UONET+. Zdjęcie w wersji cyfrowej można otrzymać od fotografa robiącego zdjęcie do legitymacji papierowej lub skorzystać z Generatora do zdjęć.

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

-   osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,

-   twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,

-   oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

• Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.